خلاقیت و استعداد ذاتی خود را شکوفا کنید

یکشنبه 15 مرداد 1391 05:00 ق.ظنویسنده :

 
قدرت تصور از واقعیت برتر است.         (آلبرت اینشتین)
بشارت می دهم که شما یک نابغه ی بالقوه هستید و تواناتر از آنید که در تصورتان بگنجد.شما هرگز از تمام توانایی های بالقوه ذهنی و خلاقیت خود استفاده نکرده اید.
مغز شما دارای 10 میلیارد سلول است که هر یک از طریق شبکه ی پیچیده ی نورون ها و ارتباطات شجره ای با 20/000 سلول دیگر در رابطه است.به این معنی که تعداد ترکیبات ممکن که می توانید در جهت موفقیت خود خلق کنید و همچنین توانایی شما برای موفقیت نا محدود است.
خلاقیت و استعداد های ذاتی شما با سه عامل تحریک میشود:اول،اهداف شدیدا مورد علاقه تان،دوم،مشکلات مبرم،سوم،موضوعات مورد تمرکز.
هرچه بیشتر ذهنتان را روی دست یابی به اهداف،حل مشکلات یا پاسخ به سوالات پیچیده در ارتباط با کار و زندگی خصوصی خود متمرکز کنید زیرک تر می شوید و ذهنتان در آینده بهتر عمل می کند.
مغز و خلاقیت شما مانند عضله است،هرچه بیشتر آن را به کار بگیرید قوی تر و مقاوم تر می شود.در واقع با مقید کردن خود به تفکر  خلاق در طول روز می توانید هوش و ضریب هوشی خود را افزایش دهید.به خاطر داشته باشید که خلاقیت فقط کلمه دیگری است برای ((بهبود)). هر بار که ایده ای جدید برای بهبود بخشیدن کار و یا روش هایی بهتر،سریعتر،ارزان تر و اسان تر برای دست یابی به نتایجی خاص به ذهنتان خطور می کند،در بالاترین سطح خلاقیت عمل کرده اید.
همان طور که عضلات جسمی تحت فشار فیزیکی رشد می کنند،عضلات ذهنی نیز تحت فشار نیرومند میشوند.برای شکوفایی قدرت ذهنی و ازاد کردن نبوغ درونی خود این تمرین را انجام دهید:
روی یک برگ کاغذ مهم ترین هدف یا فوری ترین مشکل خود را در بالای صفحه به صورت سوال بنویسید.برای مثال می توانید بنویسید:((چگونه می توانم درامد خود را طی 24 الی 36 ماه اینده دو برابر کنم؟))
حالا خود را تحت فشار بگذارید که حد اقل 20 پاسخ مختلف برای این سوال بنویسید.یکی از پاسخ ها را انتخاب و بلافاصله دست به کار شوید.از نتیجه ای که به دست می اورید شگفت زده خواهید شد.                                                                    تمرین عملی

یک مشکل فوری یا هدفی را که حل یا رسیدن به ان شدیدا مورد علاقه تان باشد یادداشت کنید.سپس تصور کنید که این مشکل به نحوی مطلوب حل شده یا به این هدف به بهترین وجه دست یافته اید.این مرحله از موفقیت چگونه به نظر می رسد؟در جهت ذست یابی به این نتایج چه اقدامی را می توانید فورا شروع کنید؟به خاطر داشته باشید که اقدام عملی همه چیز است!!

برچسب ها: خلاقیت ، استعدادذاتی ،
آخرین ویرایش: جمعه 13 مرداد 1391 10:30 ب.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic