خود راوقف یادگیری مادم العمر کنید

سه شنبه 13 تیر 1391 05:00 ق.ظنویسنده :

 

یاد گیری مستمر حداقل شرط لازم برای کسب موفقیت در هرزمینه ای است.

دنیس ویتلی

شما عملادارای ظرفیتی نامحدود برای یادگیری و کسب مهارت های بیشتر در زمینه انتخابی خود هستید.توانایی های ذهنی وذکاوت شما به حدی است که اگر تمامی باقی مانده عمر خود راهم صرف یادگیری وکسب مهارت کنید هرگز نخواهید توانست از تمام این ظرفیت استفاده کنید.شما تواناتر از آن هستیدکه برایتان قابل تصور باشد.با به کار گیری نیروی ذهنی تان در شرایط مختلف،مانعی نیست که برطرف نشود،مشکلی نیست که حل نگردد و هدفی نیست که قابل دسترس نباشد.

ذهن شما مانند عضله است که رشد آن به فعالیت بستگی دارد.همانطور که باید عضلات خود را تحت فشار قرار دهید تا رشد کنند.عضلات ذهنی خود را نیزباید برای قوی شدن به کار گیرید.جالب اینکههر چه بیشتر بیاموزید.قدرت یادگیری شما بیشتر می شود.درست مانند اینکههر چه بیشتریک ورزش یا بازی را تمرین کنیددرآن بهتر می شوید.هر چه بیشتر وقت خود را صرف یادگیری مادام العمر کنید،یادگیری آسان تر می شود.

 

رهبران همیشه در حال یادگیری هستند.یادگیریمستمر کلید موفقیت در قرن بیست و یکم است.یادگیری مادام اعمر حداقل شرط موفقیت در هر رشته ای است. همین امروز تصمیم بگیریدکه دانشجوی حرفه خود بشوید و برای بقیه عمر به آموختن و بهتر شدن ادامه دهید.
سه کلید برای موفقیت در یادگیری مادام اعمر وجود دارد:
۱-هر روز به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه در رشته خود مطالعه کنید.مطالعه برای ذهن به منزله ورزش برای بدن است.کتاب خوانده به مدت یک ساعت در روز،یعنی خواندن یک کتاب در هفته که بالغ بر خواندن ۵۰ کتاب در سال و ۵۰۰ کتاب در طی ۱۰ سال می شود. اگر شما یک کتاب در هفته بخوانید،نسبت به یک فرد متوسط که یک کتاب در سال می خواند.برتری شگفت انگیزی در رشته خود پیدا خواهید کرد.تنها صرف یک ساعت برای مطالعه روزانه،شما را به داناترین و شایسته ترین فرد با بالاترین در آمد در حرفه خودتان تبدیل می کند.
۲- هنگام رانندگی به برنامه های صوتی گوش کنید. به طور متوسط هر فرد بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت در سال پشت فرمان اتوموبیل می نشنید.این زمان یعنی معادل ۱۲ الی ۲۴ هفته کاری ۴۰ ساعته،یا بین ۳ الی۶ ماه زمان کاری و معادل یک یا دو ترم تمام وقت دانشگاهی است.
اتوموبیل خود را به یک وسیله آموزشی یا دانشگاه سیار تبدیل کنید.هرگز اجازه ندهید موتور اتوموبیل روشن باشد بدون اینکه به یک برنامه آموزشی گوش دهید.بساری از مردم با معجزه بادگیری از طریق برنامه های صوتی میلیونر شده اند.به همین دلیل آمزش صوتی را اغلب بزرگ ترین جهش آموزشی قرن پس از اختراع چاپ می دانند.
۳-تا حد امکان در هر دوره و سیمینار مفیدی که در رشته شما برگزار میشود شرکت کنید.ترکیب مطالعه،گوش دادن به برنامه های صوتی و شرکت در سمینار ها با یکدیگر باعث صرفه جویی صدها ساعت،هزاران دلار و سال ها کار سخت در جهت دست یابی به سطح استقلال مالی مورد نظر شما می شود.
تصمیم بگیرید از امروز برای تمام عمر یک دانشو باشد. این تصمیم تاثیر شگفت انگیزی در زندگی حرفه ای شما خواهد داشت.یادگیری مادام العمر یک عامل مهم در میلیونر شدن است.

                                                                          تمرین عملی
موضوعی را انتخاب کنید که واقعا موجب افزایش بهره وری و کار آیی شما شود.تسلط کامل بر این موضوع را هدف خود قرار دهید.سپس به صورت خود اموز،هر روز در باره آ مطالعه کنید.به برنامه های صوتی گوش دهیدو دردوره های مرتبط شرکت کنید.چنان بر روی این موضوع کار کنید که گویی آینده شما به آن بستگی دارد.چون همین طور هم هست.


برچسب ها: یادگیری ، مادام العمر ، موفقیت ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 12 تیر 1391 11:08 ب.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات